Psychoterapia indywidualna młodzieży

Pomoc psychoterapeutyczna kierowana do młodzieży opiera się na wspieraniu ich w lepszym rozumieniu swoich uczuć, potrzeb, źródeł swoich zachowań, służy uzyskaniu pozytywnej zmiany w psychicznym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym funkcjonowaniu.

Dorastanie (adolescencja) to trudny i dynamiczny okres w życiu człowieka.   Nastolatek zanim stanie się dorosłym doświadcza wielu zmian, którym towarzyszą liczne dylematy, wewnętrzne konflikty, frustracje, niepewność. Nie zawsze osiąganie kolejnych faz rozwojowych przychodzi łatwo. Zdarza się, że młody człowiek i jego rodzina napotyka trudności, z którymi nie potrafi sobie poradzić – kłopoty w szkole, domu, brak satysfakcjonujących relacji z innymi, poczucie osamotnienia, niezrozumienia, zagubienia, utrzymujące się stany głębokiego smutku czy wściekłości nie do opanowania, to przykłady sytuacji gdzie warto rozważyć kontakt z pedagogiem czy psychoterapeutą.

Pomoc psychoterapeutyczna kierowana do  młodzieży opiera się na wspieraniu jej w lepszym rozumieniu swoich uczuć, potrzeb, źródeł swoich zachowań, służy ona uzyskaniu pozytywnej zmiany w psychicznym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym funkcjonowaniu. Zalecana jest dla młodych ludzi borykających się z uczuciami depresyjnymi, lękiem, nieśmiałością, brakiem motywacji, zachowaniami impulsywnymi i agresywnymi, poczuciem niezadowolenia z siebie, swojego wyglądu, osiągnięć, przeżywających trudności w relacjach z rówieśnikami, rodzicami, doświadczających różnego rodzaju problemów szkolnych, wychowawczych czy innych trudności o podłożu emocjonalnym.

Categories: Oferta